خدمات نقشه‌برداری

انجام کلیه خدمات نقشه برداری با پیشرفته ترین تجهیزات نقشه برداری

مهندسی کوشا در تلاش است با تکیه بر کارشناسان زبده نقشه بردار و ابزار و سیستم های دقیق و پیشرفته کلیه خدمات نقشه برداری ( خدمات یاد شده زیر و یا فراتر) را به انجام برساند.از سویی که این مهندسان خود عرضه کننده تجهیزات نقشه برداری هستند از این ابزار در بهبود خدمات خود بهره کافی را برده لذا در این راستا تمامی پروژه ها و کارهای نقشه برداری حاشیه جنوبی تا مرکزی کشور را تقبل می نماییم.

 • + ارائه خدمات نقشه برداری هوایی به وسیله پهپاد (UAV):

  ارائه خدمات نقشه برداری هوایی

  .

  .

  تهیه نقشه های توپوگرافی و کاداستر ( شهری، روستایی و زراعی)

  .

  .

  ما با بکارگیری پهپاد ها ( رباط های پرنده بدون سرنشین هوشمند) این توانایی را داریم که در مقیاسهای برداشتی مورد نظر مبادرت به برداشت عکس هوایی و تولید پلانیمتری و نقشه توپوگرافی با دقت و سرعت بالا نماییم. 

 • + ارائه خدمات نقشه برداری ساختمانی ( از پی تا سقف):

   . نقشه برداری ساختمان از پی تا سقف

  .

  .

  پیاده سازی فندانسیون، کنترل شاقولی ستونها، پیاده سازی اکس ستون ها، اکس دیوارها، کنترل نصب بیس پلیت، کنترل قالب بندی.

  .

  در این زمینه ساختمان نیاز به اندازه گیری و کنترل تمامی اندازه ها به صورت دقیق را دارد و اینکه آیا از نظر هندسی و قوائد فیزیکی اسکلت بندی، مناسب و جوابگوی کار است و یا خیر . این مسئله به بخش مهندسی نقشه بردار ی مربوط است. مالک میتواند با انجام نقشه برداری ساختماندر مکانی امن و ایمن بار رعایت تمامی استانداردهای فیزیکی و هندسی ساکن باشد. این مبحث در بر گیرنده مواردی چون 1- پیاده سازی و کنترل کار آمدی فوندانسیون 2- کنترل افقی و عمودی ستون ها 3- کنترل اندازه دیوارها و محیط و مساحت فضاهای داخلی و خارجی 4- تعیین بر و کف ساختمان و ...

 • + ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی (توپو گرافی و پلانیمتری):

  توپو گرافی و پلانیمتری

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی:

  تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاسهای مختلف با استفاده از توتال استیشن و GPS –RTK.

  .

  نقشه توپوگرافی، نقشه‌ ای است که برای نمایاندن ویژگی‌های فیزیکی سطح زمین ( ارتفاع ، شیب، قوس و...) به کار می‌رود. این نقشه‌ها در مقیاس‌های بزرگ وکوچک می‌باشند و درمطالعات زمین‌شناسی به دلیل داشتن اطلاعات فواصل افقی یا ارتفاع عمودی بسیار به کار می‌روند.
  مهندسی کوشا آماده تهیه نقشه های توپوگرافی و مسطحاتی در مقیاس های 500/1 – 1000/1 – 2000/1 برای مشتریان گرامی است.
  روش تهیه نقشه های توپوگرافی :
     - شناسایی منطقه
     - نصب بنچمارک متناسب باو ضعیت منطقه
     تعیین مختصات UTM - نقاط بنچمارک
     - تعیین نقاط ارتفاعی برای ترازیابی
     - تعیین ارتفاع نقاط با استفاده ازنقاط سازمان و ترازیابی
     - برداشت نقاط
     - محاسبه مختصات
     - منحنی میزان و ترسیم عوارض

 • + ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی (تهیه پروفیل طولی و عرضی):
  تهیه پروفیل طولی و عرضی
  .
  .
  تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاسهای مختلف با استفاده از توتال استیشن و GPS –RTK تهیه پروفیل های طولی و عرضی از مسیر راه ها، خطوط انتقال نیرو ، رودخانه و کانال ها.
  .

  یکی دیگر از کاربردهای ترازیابی در کارهای مهندسی تهیه و ترسیم پروفایل یا نیم رخ طولی وعرضی است که نمایانگر وضعیت پستی و بلندی یک زمین در طول یک امتداد می باشد. پروفایل در حقیقت برش و مقطعی است که از زمین ترسیم می شود. برشی که منطبق بر امتداد مسیری باشد، پروفایل طولی و برشی که بر امتداد مسیر عمود باشد پروفایل عرضی نامیده می شود.
 • + ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی (محاسبه حجم عملیات خاکی):

  . محاسبه حجم عملیات خاکی

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی:

  تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاسهای مختلف با استفاده از توتال استیشن و GPS –RTK تهیه پروفیل های طولی و عرضی از مسیر راه ها، خطوط انتقال نیرو ، رودخانه و کانال ها، محاسبات احجام خاکی، کنترل خاک برداری و خاک ریزی.

  در بعضی موارد لازم است عملیات خاکی انجام گردد که مشتمل است بر: تمیز کردن بستر و حریم منطقه مورد نظر از درختان وریشه گیاهان، برداشت خاکهای نباتی و نامرغوب، خاکبرداری، گودبرداری، خاکریزی و کوبیدن خاک وبالاخره کارهای حفاظتی به منظور اجرای عملیات فوق. 

  منظور از خاکبرداری و گودبرداری عبارتست از برداشت خاکهای محوطه، گودبرداری پی ساختمانها و محل ابنیه فنی تأسیسات، برداشت خاک از منابع قرضه با وسایل، تجهیزات و ماشین آلات مورد تأیید تاتراز و رقومهای خواسته شده در نقشه های اجرایی و دستورالعملهای دستگاه نظارت. قبل از انجام هرگونه عملیات خاکی، پیمانکار موظف است کروکی محل اجرای عملیات را دقیقا تهیه نماید و قبل از شروع عملیات با حضور نمایندگان دستگاه نظارت و کارفرما، برداشت و صورتجلسه نماید .
  مهندسی کوشا آماده ارائه کلیه خدمات فوق می باشد.

 • + ارائه خدمات نقشه برداری در زمینه امور ثبتی (مساحی و تفکیک اراضی):

   . مساحی و تفکیک اراضی

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری در زمینه امور ثبتی:

  تهیه نقشه کاداستر شهری، روستایی و زمین های زراعی، نقشه UTM.

  .

  نقشه برداری مساحی به مجموعه عملیاتی که به منظور اندازه گیری مساحت و تهیه پلان صورت می گیرد اطلاق می شود. تفکیک اراضی همان پلان زمین به همراه ارائه نقشه تفکیکی به وسیله دوربین های پیشرفته و GPS به صورت دیجیتالی و پلات با مقیاس های مختلف است. مهندسی کوشا آماده تعیین موقعیت ملک بر روی زمین بر اساس سند مالکیت و نقشه های ثبتی و تفکیکی به همراه ارائه گزارش موارد انطباق و مغایرت وضع موجود به اسناد فوق الذکر است.
  مهندسی کوشا آماده ارائه کلیه خدمات فوق می باشد.

 • + ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی (نقشه برداری مسیر راه ها، رودخانه و کانال ها):

  . نقشه برداری مسیر

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی:

  تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاسهای مختلف با استفاده از توتال استیشن و GPS –RTK تهیه پروفیل های طولی و عرضی از مسیر راه ها، خطوط انتقال نیرو ، رودخانه و کانال ها.

  .

  نقشه‌برداری مسیر برای طرح و پیاده کردن مسیرها از قبیل راه و راه آهن و کانال کشی و آب رسانی و خطوط لوله و غیره استفاده می‌گردد

 • + تهیه نقشه های توپوگرافی ( شهری، روستایی و زراعی) نقشه برداری ثبتی (کاداستر):

  . نقشه برداری ثبتی (کاداستر)

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری در زمینه امور ثبتی:

  تهیه نقشه کاداستر شهری، روستایی و زمین های زراعی، نقشه UTM.

  .

  کاداستر نقشه برداری ثبتی است، یعنی نقشه برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادرکرد.
  تهیه نقشه های کاداستر شهری- روستایی- زمین ها و املاک مزارع و مراتع به وسیله دوربین های پیشرفته و GPS.

 • + تهیه نقشه های توپوگرافی و کاداستر ( شهری، روستایی و زراعی) طرح هادی:

   . طرح هادی

  .

  .

  ارائه خدمات نقشه برداری در زمینه امور ثبتی:

  تهیه نقشه کاداستر شهری، روستایی و زمین های زراعی، نقشه UTM.

  .

  طرح های هادی بر 2 قسم هست: 1- طرح هادی شهری      2- طرح هادی روستایی
  1- طرح هادی شهری: طرح هادی شهری بیشتر برای شهرهای کوچک که تا حدود 25000 نفر جمعیت دارد تهیه می شود. این طرح برای شهرهایی تهیه می شود که یا فاقد بودجه طرح جامع می باشد و یا امکان اجرای طرح جامع در آن فراهم نشده است. طرح هادی زیر نظر وزارت کشور و دفاتر فنی استانداری ها تهیه می شود.

  2- طرح هادی روستایی : از جمله برنامه هایی که در دوره اخیر در سطح کشور به مرحله انجام رسیده است، تهیه طرح هادی روستایی است که عبارست از تجدید حیات روستاها با لحاظ ابعاد اجتماعی ، اقتصادی و فیزیکی. طرح های هادی روستایی از جمله پروژه هایی محسوب می گردند که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند. در ابتدا از سال 62 توسط وزارت مسکن انجام می شد ولی از سال 66 بنیاد مسکن متولی آن گردید.

  اهداف طرح هادی روستا بدین شرح است: ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی هدایت وضع فیزیکی روستا ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیطی زیستی

  اصولاً نقشه پایه و بیس طرح هادی با ماهیت نقشه های اداره ثبت متفاوت است. نقشه های طرح هادی شامل ارتباطات اقتصادی، شبکه ارتباطی ، نقسه پیشرفت و توسعه کالبدی روستا و ... است.

 • + ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی (تهیه نقشه های خطوط و شبکه های انتقال نیرو ):
   . تهیه نقشه های خطوط و شبکه های انتقال نیرو 
  .
  .

  ارائه خدمات نقشه برداری مطالعاتی و اجرایی:

  تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاسهای مختلف با استفاده از توتال استیشن و GPS –RTK تهیه پروفیل های طولی و عرضی از مسیر راه ها، خطوط انتقال نیرو.
  .
  برای تهیه نقشه خطوط و شبکه های انتقال نیرو پس از تثبیت محور خط بر روی زمین و انعکاس آن در نقشه های موجود نقشه بردار عملیات نقشه برداری را در طول مسیر خط آغاز می نماید . این عملیات که جهت تعیین محل دقیق نقاط زاویه و اندازه گیری طول سکشن ها و در نهایت ارائه نقشه های پلان و پروفیل مسیر صورت می گیرد بایستی از استاندارد مناسبی برخوردار باشد تا بتوان از نقشه های تهیه شده در امر اجرای پروژه های خطوط انتقال با اطمینان خاطر استفاده نمود .